Informacja Administratora

Konkurs plastyczny - "Kle! Kle! Bocianie".

Drodzy Rodzice, Drogie dzieci

Konkurs plastyczny – „Kle! Kle! Bocianie!” został rozstrzygnięty.

Dostarczono 52 prace plastyczne. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Jury szczególnie nagrodziło 34 prace, przyznając pierwszą nagrodę, drugą nagrodę, trzecią nagrodę oraz wyróżnienia.

I nagrody otrzymali:

Szymon Ł. Grupa 4
Kasia K. Grupa 5
Maja T. Grupa 5

Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie, gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Festiwal pod hasłem „Kle! Kle! Bocianie!”

Cele:

1. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wyrabianie szacunku dla przyrody.
  2. Poznanie bocianów białych, ich wyglądu, zwyczajów i środowiska, w którym żyją.

Konkurs plastyczny:

Krok pierwszy:

Zapoznać się z życiem bocianów białych, obejrzeć filmy i zdjęcia. Sprawdzić, jak wygląda bocian biały.

Krok drugi:

Wykonać pracę plastyczną dotyczącą życia bocianów białych.

Krok trzeci:

Przekazać wykonaną pracę nauczycielkom do 7 czerwca.

Przyjmowane są tylko prace płaskie, wykonane na kartonach.

Czekają nagrody!!!

Regulamin konkursu:

• Prace plastyczne dotyczą bocianów białych.
  • Wykonanie tylko w technikach płaskich.
  • Format: A4 (mały blok rysunkowy) – A2 (duży blok rysunkowy).
  • Prace wykonywane są przez dzieci w domu pod kierunkiem rodziców lub innych członków rodziny. Rodzice pomagają, kontrolują, a nie wyręczają dzieci.
  • Prace należy podpisać na odwrocie – imię i nazwisko dziecka.
  • Termin dostarczenia prac – do 7 czerwca (do nauczycielek).
  • Bardzo ważne! Prosimy nie wykorzystywać gotowych wzorów bocianów z internetu, książek i kolorowanek.

Informacji udziela nauczycielka grupy 4 – pani Ewa Głogowska

Jury konkursu oceni prace spełniające wymogi regulaminu, w szczególności weźmie pod uwagę:

• Zgodność z rzeczywistym wyglądem bocianów oraz ich zwyczajami.
  • Samodzielność wykonania pracy przez dzieci, jej estetykę (z uwzględnieniem indywidualnych możliwości dzieci).
  • Kompozycję pracy oraz inwencję twórczą wykonawców.

16 czerwca wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i upominki.

Jury wybierze prace szczególnie wyróżniające się i przydzieli dodatkowe nagrody rzeczowe: maskotki, czapki bocianie, książeczki i inne.

16 czerwca odbędzie się wystawa konkursowa w holu.

W internecie wiele materiałów o bocianach nie jest odpowiednich dla dzieci. Rekomendujemy następujące pozycje:

Kraina Tysiąca Bocianów https://www.youtube.com/watch?v=APwS8Wy_e98&t=7s

Bociany na Podlasiu - film edukacyjny dla dzieci i młodzieży https://www.youtube.com/watch?v=_I_EBjmpeFk

EduKredka – BOCIANY / Film edukacyjny dla dzieci https://www.youtube.com/watch?v=2XwDTO0Wh_c&t=94s

Leśny budzik - Bocian biały https://www.youtube.com/watch?v=5ZxNSem9tMI

Bocian biały – fotografie https://www.youtube.com/watch?v=tNxlK9iaXQw