Informacja Administratora

Przedszkole - Galeria zdjęć

Nasze przedszkole jest placówką integracyjną. Od roku 1993, kiedy to powstał pierwszy oddział integracyjny rozwijamy swoje kompetencje do wychowania i nauczania dzieci zdrowych oraz o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzieci zdrowe i z niepełnosprawnościami wspólnie bawią się i uczestniczą w zajęciach dydaktycznych. Dzięki grupie integracyjnej dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych mogą uczyć się nowych umiejętności od dzieci zdrowych, zaś dzieci zdrowe kształtują w sobie poczucie troski i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Naszą placówkę wyróżnia wszechstronnie wykształcona kadra pedagogiczna posiadająca kwalifikacje do pracy różnorodnymi metodami mającymi na celu podniesienie jakości życia i umiejętności  wychowanków. Do ich dyspozycji są – sala wielozmysłowego poznawania świata Snoezelen, gabinety specjalistyczne przeznaczone do indywidualnej pracy terapeutyczno – korekcyjnej w zakresie terapii logopedycznej, pedagogicznej i rehabilitacji. Jednocześnie nauczyciele wzbogacają proces edukacyjny wychowanków poprzez organizowanie szeregu zajęć dodatkowych oraz realizację innowacji pedagogicznych. Nauka języka angielskiego prowadzona jest w każdej grupie w ramach zajęć dydaktycznych, przez  nauczycieli posiadających wymagane uprawnienia. Oferta różnorodnych zajęć oferowanych przez przedszkole jest bezpłatna.

W przedszkolu funkcjonuje 5 oddziałów. Sale każdej grupy są przestronne, kolorowe, wyposażone w pomoce dydaktyczne i zabawki oraz w w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny. Do grupy przyjmowanych jest maksymalnie 20 dzieci, w tym 3-5 dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.

Przedszkole dysponuje dużym ogrodem z placem zabaw. Jest on wyposażony w urządzenia i zabawki zapewniające zróżnicowane formy ruchu, sprzęt umożliwiający nabywanie sprawności ruchowej, a także boiska do mini piłki nożnej oraz mini koszykówki. Ścieżki sensoryczne umieszczone w ogrodzie dodatkowo dostarczają bodźce dotykowe i ćwiczą dużą motorykę. Ogród posiada również ściankę wspinaczkową i tor przeszkód. Edukację przyrodniczą wspiera zaś szklarnia, dzięki której dzieci mogą pracować m.in. przy pielęgnacji i uprawie roślin.

Od roku 2009 nasza placówka realizuje projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki uczestnictwu projektach unijnych dzieci mają możliwość korzystania z szerokiej oferty zajęć terapeutycznych oraz zajęć i treningów.

Placówka otwarta jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.00 - 17.00. Obiekt przedszkola to budynek wolnostojący, jednopiętrowy, wyposażony w podjazd dla wózków inwalidzkich.